Koerainimesed vs kassiinimesed – sellel vaidlusel ei näi lõppu olevat. Kuigi kõik loomad on toredad ning kasside vahva temperament toob iga päev üllatusi, on mitmeid põhjuseid, miks isegi paadunud kassiinimesed võiksid mõelda koera võtmisele. Ehk peaksid seda tegema sinagi?

Koerainimesed on õnnelikumad

Ehkki tegemist on stereotüüpse arvamusega on siiski leitud, et koerainimesed on tavaliselt sotsiaalsemad, ekstravertsed ja üleüldiselt rõõmsameelsemad, samas kui kassiinimesed on pigem omaette ja vaiksed.

Aktiivne elu on teine oluline põhjus, miks koeraarmastajad võivad olla õnnelikumad. Kui kassid ei vaja eriti tähelepanu ning ei ole ka eriti aktiivse eluviisiga, peab koeraga iga päev jalutamas käima ning kohati on see elu sama aktiivne nagu kolmeaastase põngerja järel koristamine. Tagamaks, et neljajalgne sõber on kogu aeg heas seisundis ja tunneb end hästi, on vaja regulaarseid jalutuskäike, mis aitavad sul end vormis hoida. Trenni tegemine vallandab dopamiini ehk nii-öelda “õnnehormooni” ning seega on ka igati reaalne, et koerainimesed ongi pisut rõõmsameelsemad. Koeraomanikuna on garanteeritud, et pead vähemalt 15 aastat järjest iga päev väljas jalutama.

Isegi kassiinimesed võiksid mõelda muutusele ning võtta endale ka koera. Koer sunnib sind elama aktiivsemat elu ja välja minema. Kui sa tuled aga koju, ootab sind ees karvane sõbrake, kes on meeletult rõõmus sind nähes. Need võimsad emotsioonid, mis purskuvad koerakese olemasolust, teevad su tuju koheselt heaks, isegi kui päev on olnud pisut raskevõitu.

Kõik koerad ei käitu nagu koerad

Juhul, kui sa eelistad isepäisema iseloomuga loomi, siis ei tähenda see, et peaksid koertest loobuma. Mitmed koeratõud on iseloomult sarnasemad kassidele. Heaks näiteks on koeratõud nagu Shiba Inu, kes naudivad kas või terve päev voodis pikutamist ning puudlid, kes on võrdlemisi rahulikud. Need, kes eelistavad suuremaid koeri, võivad kaaslaseks võtta lojaalse rotveileri.

Ükskõik, millise loomakese kasuks sa otsustad, see on otsus, mida sa ei pea kahetsema. Isegi, kui sa ei ole kunagi end pidanud koerainimeseks, toob koer su ellu võrreldamatu armastuse ja rõõmu, mida on raske leida kusagilt mujalt.