Pärast väsitavat tööpäeva pole koju tulles midagi paremat, kui näha ühte pisikest neljajalgset sõpra rõõmsalt vastu jooksmas. Koeraomanikuna on sul lausa üle kümne aasta lojaalne sõber, kes ei vea kunagi alt ning on alati sinuga, ükskõik, mis elutee ka ette ei tooks. Kui kaalud koera võtmist, kuid ei tea, milline tõug on sinu jaoks päris sobiv, siis mõtle alljärgnevatele asjaoludele.

Kas sa oled väga aktiivse eluviisiga või pigem tubane?

Kui kassid eelistavad omaette tegutsemist ja ei soovi väga tähelepanu, siis koerad on tõelised energiapommid ning neid tuleb kahtlemata iga päev jalutama viia. Mõni tõug soovib seejuures kas või terve päeva õues olla, mõned tõud jällegi eelistavad rahulikumat elustiili. Kui sa ei liigu igapäevaselt väga palju ringi ning mõte mitme tunni pikkustest jalutuskäikudest on hirmutav, peaksid valima pisut rahulikuma koeratõu.

Kuidas on lood ruumiga?

Neil, kelle elamispind on limiteeritud – näiteks elupinnaks on kahetoaline korter keset liiklusrohket linna – ei saa paraku lubada endale suurt aktiivse elustiiliga koera, kes eelistab õues olemist. Seepärast tuleks arvesse võtta ka oma kodu piiranguid.

Koera suurus ei ole ainus faktor, mida arvesse võtta. Erineva temperamendiga loomad vajavad erinevaid elukeskkondi ning seepärast ei pruugi korterielu sobiva ka väikesele koerale, kelle loomuses on õues tegutsemine. Ajapikku muutuks loomake lihtsalt kurvaks ja depressiivseks ning loodetud rõõmupallist saab hoopis laisklev loom, kes on kaotanud elurõõmu.

Vali peresõbralik koer

Üks kõige levinumaid põhjuseid, miks kunagi perre võetud loomad satuvad varjupaikadesse, on nende sobimatus lastega. Noored pered, kes on kunagi võtnud koera, ei ole arvestanud laste saamise sooviga ning lõpetavad olukorras, kus koer ei sobi üldse lastega.

Mõistagi on võimalik koera treenida ja saavutada sümbioos, kus kõik pereliikmed, sealhulgas koerake, saavad elada rõõmsalt koos. See vajab aga lisanduvaid jõupingutusi, kui loom ei ole juba muidu lastesõbraliku iseloomuga. Seega kui sul ei ole veel peres väiksemaid võsukesi, kuid sa kaalud seda tulevikus, võta seda ka kindlasti arvesse koera valimisel.

Kõige tähtsam on mõista, et koer on samamoodi täisväärtuslik pereliige nagu kõik teised. Kohtle oma looma helluse ja hoolega ning saad vastutasuks piiratu armastuse!

KASIINOSSE