Kui soovid võtta koera ning oled juba välja mõelnud, milline neljajalgne loomake sulle sobib, on järgmisena vaja otsustada, kas võtta kennelist puhtatõuline loom või hoopis päästa mõni loomake varjupaigast. Kuigi iga koer on võrdselt armas, on siiski mõned põhjused, miks sa võid eelistada pigem ühte või teist valikut.

Miks eelistada kennelikoera?

Kenneli poole tasub pöörduda, kui soovid, et koeral oleksid konkreetsed omadused, olgu selleks välimus või iseloomujooned. Tõukoerte puhul on põlvkondade jooksul tugevdatud teatud jooni, mistõttu avalduvad need omadused paremini. Näiteks jahikoeraks aretatud tõugudel on parem haistmine kui tavalisel koeral. Selliseid omadusi niisama dresseerimise teel ei saavuta, sestap on praktiline valida puhtatõuline koer, kes vastab su soovidele juba oma naturaalse olemuse tõttu.

Isegi, kui sa ei otsi konkreetset iseloomujoont, võib sulle meeldida mõni välimus rohkem. Kui võtad kutsika tõukennelist, siis tead, et loom on sarnane just sellele välimusele, mida sa vaimusilmas ette kujutasid. Segaverelise kutsika puhul ei saa sa olla kunagi päris kindel, milline koer täisealisena on.

Samas ei tasu unustada, et iga loom on erinev ning isegi puhtatõulise koera võtmisel ei ole mitte mingit garantiid, et võetud loom osutubki täpselt selliseks nagu lootsid. Kennelist koera võtmisel suurendad lihtsalt võimalust, et saad “jackpoti”.

Miks eelistada segaverelist koera?

Kuna tõutunnuste väljaaretamisel on tüüpiliselt keskendutud teatud joontele, on mõned omadused jäänud vajaka. Näiteks võib ehk koer olla suurepärase haistmisega, kuid kuulmine pole niivõrd hea. Vahel võivad tekkida tõukoeral ootamatud terviseprobleemid ning enneaegne surm. Segaverelised koerad on tunduvalt tugevama tervisega ning reeglina elavad nad ka kauem.

Sellele lisaks tasub mõelda oma rahakoti paksusele. Tõukoerad kipuvad olema üsna kallid, kuid varjupaigast koera võtmine võib maksta vaid mõnikümmend eurot. Samuti saad mõnusa tunde, kuna lisaks sõbra saamisele annad sa loomale võimaluse elada armastavas kodus – see on võimalus, mida ei saa kõik loomakesed nautida.

Mõtle oma isiklikele eelistustele ning sellele, mida sa koeras soovid näha. Iga loom on armas, kuid kui loom valida, siis tee seda oma soovide kohaselt. Nii saad täpselt sellise koera nagu ette kujutasid.

KASIINOSSE