Nagu targad mehed on kunagi öelnud, siis tasub eelistada maakohas elamist, kuna seal näeb looduse kätetööd, samas kui linnades on vaid inimeste looming. See põhimõte võtab üsna hästi kokku maal elamise eelised, kuid põhjuseid on teisigi, millest mõnda vaatame alljärgnevalt.

Privaatsus

Esimene ja üks kõige selgemaid eeliseid on privaatsus, eriti, kui su kodu asub keset loodust ning lähimad naabrid on mitme kilomeetri kaugusel. Nii saad nautida täielikku rahu ja vaikust ning teha oma toimetusi ilma segajateta.

Puhtam õhk ja keskkonnasõbralikum elu

Maakohad on rahulikud ja vaiksed ning õhk pole niivõrd saastunud heitgaasidega nagu linnas, kus on raske leida kas või ühte hetke, mil ringi ei liigu ühtegi liiklusvahendit. Seetõttu ei ole õhus sudu ega saastet, millest linnas ei pääse kuhugi. Ökoperspektiivist rääkides on võimalik toetada keskkonda ka orgaaniliselt kasvatatud toidu söömisega – maakohas elades saad kasvatada suure osa oma toidust ise!

Rohkem ruumi

Kui sa oled alati unistanud hiiglaslikust kodust, siis maal on sul selle jaoks ruumi. Maaelu on parem ka lastele, kes saavad vabalt ringi joosta ja ei pea ruumipuuduse käes kannatama. Sa ei pea olema külg-külje kõrval naabritega ning saad ehitada endale kõik hooned, mida soovid – pane püsti kas või kunstistuudio või autoremonditöökoda.

Sõbralikumad inimesed ja turvalisem elu

Maal on tunduvalt vähem inimesi ning kõik tunnevad kõiki. Seepärast on kommuun ühtsem, avatum ja sõbralikum ning inimesed teevad hea meelega üksteisele teeneid. Kuna elurütm on maal palju aeglasem, ei ole inimestel stressi ning pole põhjust kuhugi kiirustada. Väiksem stressitase muudab inimesed õnnelikemaks. Statistika kohaselt ei ole maal mitte üksnes vähem stressi, vaid ka kuritegevuse tase on märgatavalt madalam või lausa täiesti nullilähedane.

Tunned end loodusele lähemal

Keset looduskaunist kohta elades saad täiel rinnal nautida ümbritsevat ilu. Kui soovid minna matkama, pole vaja teha muud, kui minna vaid natuke kodust kaugemale ning oledki looduse keskel. Samuti saad pea igapäevaselt näha loome, linde ja putukaid – mis võiks olla veel imelisem?

Kui oled tüdinud linnakärast, tasub mõelda elumuutusele – Eesti kaunid looduslikud paigad ootavad sind!

KASIINOSSE