Koerad on imelised kaaslased ning nende lahe iseloom rõõmustab igapäevaselt. Korterielul on aga omad piirangud, seega on mõningaid asju, mida arvestada, kui soovid väiksesse korterisse võtta neljajalgse karvase sõbra.

Milline koeratõug sobib korterisse?

Hea reegel on vältida suuri koeratõuge ja jääda väiksema või keskmise suurusega koerte juurde. Sa peaksid eelkõige võtma looma, kes ei vaja hulgaliselt füüsilist aktiivsust ning kes ei ole väga valjuhäälne, kuna pidev haukumine võib naabreid häirida.

Nendele tingimustele vastavad mitmed koeratõud:

  • Inglise buldog – need keskmise suurusega koerad ei kasvagi väga suureks ning nende jaoks on täiesti piisav, kui käid tavalisel jalutuskäigul ja mängid aeg-ajalt pisut palliga. Inglise buldogid on teada-tuntult ka väga head kaitsekoerad, kes ei tee aga ülemäära palju lärmi.
  • Mops – mopsid on väga väikesed, seega on neil korteris rohkelt ruumi. Nad on üsna aktiivsed, kuid kuna nad on nii väikesed, ei ole nendega jalutamine eriti raske.
  • Cavalier King Charlesi spanjel – väikesed King Charlesi spanjelid sobivad suurepäraselt korterisse ning nad on ka väga sõbralikud, seega sobivad nad hästi lastega.

Kuidas harjutada koera korterieluga?

Tegelikult ei ole eriti keeruline harjutada koera korterieluga. Üks kõige tähtsamaid asju on haukumise peale koera korrale kutsumine. Kui koer hakkab haukuma koridoris liikuvate inimeste peale, kutsu ta korrale ning kui kutsa jääb tasa, anna talle maius. Positiivse käitumise innustamine aitab sellest halvast kombest lahti saada.

Oluline on ka koera sotsialiseerida teiste kortermajas elavate loomakestega. Harjuta koera teiste loomadega näiteks koerapargis ja tee seda juba varajases eas. Mida varem alustada, seda kergem on looma harjutada.

Kuidas tagada turvalisus?

Tagamaks, et kodu on koerale turvaline, pead ette võtma samasuguseid meetmeid nagu lapse sünniks valmistumisel. Koerad on uudishimulikud ja soovivad uurida ümbrust, mistõttu pead sa veenduma, et kõik väärtuslik on ulatusest kaugemal ning loomake ei saaks endale haiget teha kuidagi.

Korterielu on koera jaoks täiesti võimalik, kui harjutad teda juba noorelt ning valid tõu, mis sobib kenasti korterieluga. Ole hooliv ja kannatlik ning naudid ühist kooselu iga päev.

KASIINOSSE