Blackjack on üks populaarsemaid hasartmänge nii tava- kui ka netikasiinodes. Mängu tuntakse üle maailma juba sajandeid, mistõttu on selle päritolu keeruline kindlaks teha. Näib, et see on olnud pidevalt olemas, kuigi esimesed kirjalikud teated pärinevad alles 17. sajandist. Kui palju me tegelikult blackjacki kohta teame? Siin on mõned huvitavad faktid, mis annavad meile aimu blackjackist ja tema tähendusest teiste kaardimängude seas.

  1. Blackjack ehk Must Jack on üks vähestest hasartmängudest, mille abil on tõepoolest võimalik korralikku sissetulekut teenida. Mängurid, kes sellega elatist teenivad, teavad kohe, millal mäng lõpetada, kui on selge, et sel korral võitu ei tule. Teistes mängudes pole oma võiduvõimaluste ettenägemine nii kiirelt võimalik. Selleks, et rahateenimine ka õnnestuks, peab olema väga selge eesmärk, kui palju soovitakse võita ning ühtlasi on vaja vaba raha, mida mängu panustada. Kuid kindlasti ei tohiks mängu panna näiteks oma üüriraha lootuses see kolmekordistada. Tihti veedavad “kutselised” blackjacki mängijad mängulaua taga ligi 50 tundi kuus, mis kõlab täitsa nagu osalise koormusega töö.
  2. Blackjack on üks vähestest kaardimängudest, kus sinu otsustel tõepoolest mõju on. Selles mõttes sarnaneb mäng pokkeriga. Paljusid hirmutabki mäng just seetõttu, et vastu tuleb võtta otsuseid. See tähendab, et pead olema valmis ka oma vigade tagajärgi tunnistama. Paljud, kelle igapäevatöö on vastutusrikas, soovivad hasartmänge mängida just seetõttu, et otsuste tegemisest puhata ning anda voli üksnes õnnele, mida pakuvad näiteks mänguautomaadid.
  3. Kaartide loendamine on asi, mis päriselt toimib. Kuni 1962. aastani ei võtnud keegi kaartide loendamist tõsiselt, ent siis avaldas Ed Thorp raamatu “Võida diilerit”, mis oli äratuseks paljudele, kes sellest mõelnudki polnud. Pärast seda on kaartide loendamise tehnoloogiaid kirjeldatud juba kümnetes erinevates raamatutes. Tõestus sellest, et kaartide loendamine töötab, on kasvõi fakt, et kasiinod võitlevad kaardi loendamise vastu ning mõtlevad pidevalt välja uusi reegleid, et seda raskemaks teha. Te pole ju näinud, et kasiino võitleks täringute viskamise strateegiate vastu, või mis?
  4. Netikasiinos kaartide loendamine paraku ei toimi. Kaartide loendama õppimine polegi nii keeruline, kuid kahjuks pole sellest netis kasu, kuna arvuti genereerib kaardipaki iga mängu eel uuesti. Kuid pole tarvis nukrutseda, sest blackjack pakub inimesele tervet emotsioonide gammat, mis ongi peamine.

https://www.optibetkasiino.ee/mangude-ulevaated/

KASIINOSSE