Tagamaks, et loomake saab elada täisväärtuslikku elu, tuleks kutsikas juba väga noorelt sotsialiseerida ehk teiste koerte ja uute kogemustega harjutada. Vastasel korral võib loomal tekkida hilisemas elus ärevus, agressiivsus ning mitmed muud ebameeldivused. Siin on mõned nipid, kuidas alustada koera treenimist ning vältida, et ta hiljem teiste koerte suhtes ärevalt käitub.

Õpeta ignoreerima

Kõigepealt tuleb koerale näidata, et teiste koerte lähedusest ei tasu isegi välja teha. Kui jalutate tänaval ja märkate teist koera, ära mine ka ise närvi ning jää rahulikuks. Liigu lihtsalt koeraga koos edasi ja ära tee ise samuti teisest loomast välja. Nii harjub koerake sellega, et teistest loomadest ei tasu välja teha.

Peibuta koera tähelepanu

Kui ignoreerimine ei aita ning koer läheb endast välja teist looma nähes, peibuta ta tähelepanu lemmikmänguasja, koeraküpsise või kuulekusharjutuse abil. Saavutades koera tähelepanu ei märka ta enam teist koera või unustab selle üldse ning nii harjub ta ajapikku, et teised koerad ei ole sugugi ohuks.

Koer tulgu alati sinu juurde

Kutsumiskäsklused aitavad nii mõnigi kord leevendada ärevusrohket olukorda. Sestap tuleks hakata võimalikult varakult koerale õpetama kutsumiskäskluseid. Tee seda tasapisi ning harjuta kõigepealt toas, seejärel aias ning lõpuks juba pargialal. Kuigi see on pikaajaline protsess ning nõuab palju harjutamist, on tulemus suurepärane ning see väldib tulevikus ebameeldivaid kokkupuuteid teiste koertega.

Ära liialda noomimisega

Mitmed koeraomanikud teevad vea, hurjutades koera ja noomides valjuhääleliselt iga kord, kui silmapiiril on teine koer. Esiteks tasuks seda teha üksnes siis, kui koer hakkab juba urisema või tirima. Ära mine üle piiri, ole kindlameelne ning ütle lihtsalt “Ei”, andes koerale märku, et tema käitumine ei olnud korrektne.

Sotsialiseerimine on kõige kindlam tee

Kui tahad olla täiesti kindel, et su loomake ei hakka teisi koeri nähes vihaselt lõrisema, pead teda hakkama harjutama teiste koertega juba väga noorena ning sugugi mitte distantsilt. Kutsikana on koer väga vastuvõtlik uutele kogemustele ja on rõõmus teiste koertega mängimise üle.

Koera õpetamine ei ole lihtne ja nõuab kannatlikkust, kuid tulemus on hindamatu – su loom on rõõmsameelne ja elab täisväärtuslikku elu.

KASIINOSSE