Money line ehk lihtpanus on kõige selgem panustamisviis. Ennustusel osalejad teevad lihtpanuseid üksnes selle peale, kumb pool võistluse võidab. Täpsem lõppskoor pole siinkohal oluline. Panus tehakse üksnes selle peale, kes kõige lõpuks võitjaks kuulutatakse. Vaatame üht näidet, kus meeskonnale A on ennustusportaali poolt määratud koefitsient -150, aga meeskonnale B määratud koefitsient on +130.

Esiteks tuleb vaadata, kas arvu ees on pluss- või miinusmärk. Meeskonnal, kelle koefitsiendi ees on plussmärk, on väiksem võiduvõimalus – selle näite puhul meeskonnal B. Sel põhjusel võib neile panustades saada võidu korral ka suurema võidusumma. Plussi või miinuse olemasolu ei tähenda samas suurt erinevust, kuna väljamaksed käivad sarnase põhimõtte alusel. Erinevus on järgnev:

+130 suuruse koefitsiendiga meeskonna B peale panustades on võit 130 $ iga panustatud 100 $ korral. Kui keegi teeks 100 $ suuruse panuse meeskonna B peale ja meeskond B võidaks, oleks tema võit 130 $. Sarnane põhimõte kehtib kõigi summade puhul. Kui mängu pannakse 200 $, oleks väljamakse suurus 260 $. Seesugusel kujul koefitsiente kasutatakse, et väljamaksetest oleks lihtsam aru saada, sest vahel on koefitsiendist võimaliku väljamakse arvutamine keerukas, eriti varem, kui veebilehtedel polnud selleks vastavaid kalkulaatoreid (spordiennustused).

Miinusmärk tähendab aga seda, kui palju peab keegi panustama, et võita 100 $. Kui keegi teeb 150 $ suuruse panuse meeskonna A kasuks, ja meeskond A tõepoolest võidab, siis võidabmängija 100 $. Kui mängija teeb 300 $ suuruse panuse ning A võidab, saab mängija 200 $. Proportsioon on sarnane, ent oluline on, kas tegu on + või – märgiga. Kui plussmärk ütleb põhimõtteliselt, kui palju võib saja euro eest võita, siis miinust tuleb vaadata teisiti – kui palju tuleb mängu panna, et sada ühikut võita.

KASIINOSSE