Armsatele, suurtele ja pruunidele kutsikasilmadele on väga raske öelda “EI” ning seetõttu hellitavad koeraomanikud oma väikeseid sõpru mitmete maiustega, mis tegelikult koera söögilauale ei kuulu. Pahaaimamatult võib niiviisi aga koera suhu rännata pala, mis võib kaasa tuua tõsiseid terviseprobleeme või isegi viia surmani. Väldi selliseid kohutavaid olukordi ning ära anna oma loomale kunagi järgnevaid toite.

  • Šokolaad – see imeline maius on paljude lemmik, kuid see võib tegelikult olla koera jaoks väga ohtlik. Kofeiin ja teobromiin, mis leidub šokolaadi koostises, võib põhjustada loomal oksendamist, kõhuvalu ja lihaskrampe ning lõppeda kõige hullema tagajärjega. Kusjuures, kõige ohtlikum on seejuures tume šokolaad, kus on teobromiini sisaldus kõrgem.
  • Küüslauk ja sibul – need meie jaoks täiesti tavalised toiduained on tegelikult koertele väga kahjulikud. Sibulalised sisaldavad ühendeid, mis võivad koeral põhjustada aneemiat, kuna need hävitavad punaseid vereliblesid. Kui loom saab enda kätte suurema koguse küüslauku või sibulat, võib ainus pääsetee olla vereülekanne.
  • Avokaado – avokaado ei tundu küll ohtliku toiduainena, kuid selle toksilised ühendid võivad koeral põhjustada maoärritust ja hingamisraskuseid. Väldi ka südamike sattumist koera kätte, kuna loom võib selle alla neelata ning teha seedetraktile haiget.
  • Viinamarjad – viinamarjad ja rosinad võivad loomal põhjustada neerupuudulikkust ning seda vaid mõne üksiku viinamarja söömise järel. Konkreetne mõju võib oleneda loomast, kuid on targem vältida neid maitsvaid palakesi koera kätte sattumast.
  • Makadaamiapähklid – nagu viinamarjadegi puhul võib oleneda mõju loomast, kuid on teada mitmeid juhtumeid, mil koer kaotab kõndimisvõime, tekivad krambid ja muud probleemid.
  • Piimatooted – ka see sõltub konkreetsest loomast, kuid nagu inimesedki võivad olla laktoositalumatud, võib see nii olla ka koertega. Kõik koerad ei saa lagundada piimasuhkrut ning see võib põhjustada tõsiseid probleeme.
  • Igasugused soolased snäkid – unusta ära krõpsude, friikartulite ja soolapähklite poetamine koerale! Need inimloodud snäkid sisaldavad kahjulikke lisaühendeid, mis ei ole inimkehalegi suures koguses head ning väikesele loomakehale võivad need põhjustada naatriumimürgistust või kahjuks isegi tuua kaasa surma.

Kui sa ei ole kindel, kas võid oma taldrikult midagi loomale anda, konsulteeri pigem spetsialistiga. Kõige turvalisem on panna vastu nendele armsatele paluvatele silmadele ja jätta koera kaussi üksnes koeratoit, mis on loomale ohutu.

KASIINOSSE