Inimesed leiavad ikka ja jälle uusi viise meelelahutuseks, kuid vahel minnakse tavapärastest piiridest kaugemale ning kaasatakse meelelahutusse ka loomi. Tihti on taolised tegevused väga vastuolulised ning küsitavad loomade heaolu perspektiivist. Alljärgnevalt teeme lühikese kokkuvõtte erinevatest spordialadest, kus omavahel ei võistle mitte inimesed, vaid hoopis loomad.

Koeravõitlus

Tegemist on kahtlemata kõige jõhkrama alaga. Koeri aretatakse ja kasvatatakse eesmärgil neid panna omavahel võitlema ning paraku ei tule võistlusringist välja mõlemad loomad. See ala on illegaalne, kuid kahjuks toimub see mitmel pool maa-aluse meelelahutusviisina. Inimesed teevad rohkelt panuseid võitja ennustamisel ning kulutavad kopsakaid rahasummasid.

Kukepoks

Sarnaselt koeravõitlusele kasutatakse ka kukkesid väga veriseks võitluseks. Võitluseks aretatakse spetsiaalset kukeliiki ning ehkki see spordiala on väga brutaalne ja julm, tegeldakse sellega mõnel pool maailmas tänapäevalgi.

Pullivõitlus

Jätkates võitluserajal on ka pullivõitlus äärmiselt vastuoluline. Barbaarses meelelahutuses kasutavad matadoorid pulli tapmiseks keepi ja mõõka. Mõnel pool kasutatakse versiooni, kus pulli lihtsalt ärritatakse keebiga lehvitades ning matadoorile elatakse kaasa lootuses, et too ellu jääb matši lõpuni.

Hobuste võidujooks

Võrreldes eelneva kolme spordialaga on hobuste võidujooks pisut leebem. Sisuliselt on tegemist spordialaga, kus eriliselt aretatud hobused jooksevad hipodroomil võidu. Asja teeb hasartsemaks see, et hobuste võidujooks on kasiinomaailmas ääretult populaarne. Mitmetes Eesti internetikasiinodes saab teha panuseid virtuaalsetele spordialadele, mille hulgast ei puudu ka reaalajas striimitavad hobuste võidujooksud. Paraku kiputakse hobuseid liiga palju piitsutama, mis toob kaasa halva tervise ning pole ka harv juhus, kui väsinud loomake kukub kokku pärast jooksu.

Hurtade võidujooks

Teine kasiinomaailmas populaarne võidujooks toimub hoopis hurdakoertega. Koerad peavad tavaliselt taga ajama teatud peibutist ning see, kes esimesena finišijoone ületab, on ka võitja. Nagu hobuste võidujooksu puhul, liiguvad ka hurtade võidujooksu maailmas suured rahasummad ning see on tänini üks populaarsemaid panustamisliike, mida saab harrastada ka Eesti veebikasiinodes.

Vastuolulisi spordiliike leidub teisigi. Oma kriitikanooled on saanud nii polomäng kui ka tsirkus. Kui sa ei soovi toetada taoliseid spordiliike, tasub ka virtuaalsete spordipanuste tegemisel valida kasiino, kus saab panustada arvutiga loodud võidujooksudele. Nii ei toeta sa potentsiaalseid loomi kahjustavaid spordialasid.

KASIINOSSE